Gönderen Konu: 4+4+4 eğitim sistemi okula başlama yaşı kaç 4+4+4 eğitim sistemi eğitim  (Okunma sayısı 1395 defa)

Çevrimdışı E-Okul

• KURUCU
  • Deneyimli Üye

4+4+4 eğitim sistemi nedir? 4+4+4 eğitim sistemi okula başlama yaşı.4+4+4 eğitim sistemi nedir? 4+4+4 eğitim sistemi okula başlama yaşı kaç.4+4+4 eğitim sistemi nedir? 4+4+4 eğitim sistemi okula başlama yaşı belli oldu.İşte 4+4+4 eğitim sistemi nedir? 4+4+4 eğitim sistemi okula başlama yaşı...

4+4+4 eğitim sistemi (Okula başlama yaşı kaç?) MEB 4+4+4 eğitim sistemi.4+4+4 eğitim sistemi (Okula başlama yaşı kaç?) MEB 4+4+4 eğitim sistemi haber.4+4+4 eğitim sistemi (Okula başlama yaşı kaç?) MEB 4+4+4 eğitim sistemi haberler...

MEB yeni bir genelge yayınlayarak 4+4+4 eğitim sisteminde çocukların okula başlama yaşını açıkladı. 4+4+4 eğitim sistemine göre, 66 ayını doldurmuş çocukların okula başlayacak. İşte 4+4+4 eğitim sistemiyle ilgili son gelişme...

Milli Eğitim Bakanlığı, 4+4+4 eğitim sistemiyle ilgili yeni bir genelge yayınladı. Okula yeni başlayacak çocuğu olan anne babaların, 4+4+4 eğitim sistemiyle ilgili en çok merak ettikleri şeylerin başında gelen okula başlama yaşı konusunda MEB'den bir açıklama geldi

Milli Eğitim Bakanlığı, 4+4+4 sistemiyle ilgili bir genelge yayınladı. Yayınlan genelgeye göre 30 Eylül 2012'den itibaren 66 ayını bitiren çocuklar okula başlayabilecek..

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 4+4+4 eğitim sistemi kapsamında okul öncesi eğitim için 30 Eylül 2012 tarihi itibarıyla 37-66 ay arasındaki çocukların anaokulunda veya uygulama sınıflarında, 48-66 ay arasındaki çocukların ise ana sınıflarında eğitim almalarının sağlanacağını bildirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 4+4+4 adı verilen “12 Yıllık Zorunlu Eğitime Yönelik Uygulamalar” konulu genelge yayımladı.

6287 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun ile zorunlu eğitim süresinin 8 yıldan 12 yıla çıkarıldığı ve bazı yeni uygulamaların gündeme geldiğini anımsatan Dinçer, yeni uygulamaların daha etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesini sağlamak amacıyla 4+4+4 kanunuyla getirilen düzenlemelerle ilgili olarak yapılacak uygulamaları açıkladı.

4+4+4 kanunuyla zorunlu eğitimin 4 yıl ilkokul, 4 yıl ortaokul ve 4 yıl da lise eğitimini kapsadığını belirten Dinçer, öğrencilerin öğrenim gördüğü birinci 4 yılın (1, 2, 3, 4. sınıflar) ilkokul, ikinci 4 yılın (5, 6, 7, 8. sınıflar) ortaokul ve üçüncü 4 yılın (9, 10, 11, 12. sınıflar) ise lise şeklinde isimlendirileceğini kaydetti.
EOkul.Gen.Tr