Gönderen Konu: Dynet Hakkında Yararlı Bilgiler  (Okunma sayısı 1634 defa)

Çevrimdışı E-Okul

  • KURUCU
  • Deneyimli Üye
  • *****
  • İleti: 644
Dynet Hakkında Yararlı Bilgiler
« : 22 Kasım 2011, 07:49:59 »

-= Zamana yayılmış çalışma çok önemli =-
Bir seferde yapılacak uzun süreli bir çalışmadan ziyade 40-50 dakikalık değişik zamanlarda yapılan çalışmalar daha verimli olacaktır.
-= Yavaş hızlıdır =-
Yavaş yavaş ilerleyerek akıcılığa ulaşma süresi oldukça kısalıyor. DynEd sisteminde çalışan bir öğrenci kesinlikle acele etmemelidir. Bol bol yapılan tekrar kalıcılığı artırmakta ve neticede öğrenci çalıştığı konulara tamamen hakim bir konuma yükselmektedir.
-= Her oturumda değişik bölümlere bakılmalı =-
DynEd çalışırken öğrenci her oturumda o ünitedeki değişik bölümleri çalışmalıdır. Bir yere takılıp kalmamalıdır. Bu durumda öğrenci hem sıkılmıyor hem de beyin beceriyi daha kolay elde ediyor.
-= Zamana bağlı gerilim =-
İki üç cümlede bir sorulan sorular öğrencilerde bir gerilim meydana getiriyor. (Gerçek hayatta yabancılarla karşılaşan kişilerde oluşan gerilim buna bir örnek olarak verilebilir.) Bu gerilim öğrenciler adına olumlu bir gerilim. Sorulan sorulara doğru cevap vermesi için öğrencinin her zaman dikkali olması gerekiyor.
-= Geliştirme ve Kişiselleştirme =-
Geliştirme ve Kişiselleştirme olmadan DynEd havada kalır. Çalışılan konularda geçen örnekler mutlaka gerçek hayattaki benzerleri ile yer değiştirerek kullanılmalıdır.
Örnek: “My name is Rodrigez. I am from Mexico.” yapılarını çalışan Metin; “My name is Metin. I am from Turkey.” diyerek o çalışmayı kişiselleştirebilir.
EOkul.Gen.Tr