Gönderen Konu: Kullanıcı Girişi  (Okunma sayısı 3431 defa)

Çevrimdışı E-Okul

• KURUCU
  • Deneyimli Üye
Kullanıcı Girişi
« : 21 Nisan 2008, 00:30:20 »

İlgili okulların işlem yapacağı ekranlar Internet tabanlı olduğundan bilgisayarınızda bulunan web tarayıcınızı kullanarak adres çubuğuna http://e-okul.meb.gov.tr yazınız ve ekrana giriniz.
Gelen ekranın sağ tarafında bulunan kullanıcı girişi çerçevesindeki Giriş Kodu, Kullanıcı Adı ve Şifre alanlarını doldurunuz.
Burada Kullanıcı girişi menüsü altında bulunan alanlar;
Giriş Kodu: Giriş kodu alanına, bu alanın üstünde bulunan rakamı yazınız. Her bağlantıda bu rakam değişecek ve yeni rakamı bu kutucuğa yazmanız gerekecektir.
Kullanıcı Adı: İlgili birimce verilmiş olan verilmiş olan Kullanıcı Adını ilgili kutucuğa yazınız.
Şifre: İlgili birimce verilmiş olan şifreyi bu kutucuğa yazmanız gerekmektedir.
Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda e-okul Modülleri görülmektedir. Bu kısımda kullanıcı; şifre değişikliği yapabilir, e-okul haberlerine ya da diğer bilgilere erişebilir.
Şifre Değişikliği: Bu seçeneği tıkladığınızda yeni bir sayfa açılacaktır. Açılan bu sayfada şifre değişikliği yaparken dikkat etmeniz gereken kurallar sıralanmıştır.
Eski Şifreniz: İlgili birimce verilmiş olan şifreyi bu kutucuğa yazmanız gerekmektedir.
Yeni Şifreniz: Bundan sonra kullanmak istediğiniz şifreyi yazacağınız alandır.
Yeni Şifreniz (Tekrar): Sistemin yeni şifrenizi doğrulaması için yeni şifrenizi bu alana tekrar yazmanız gerekmektedir.
EOkul.Gen.Tr

HİKMET

• Ziyaretçi
Kullanıcı Girişi
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2008, 21:01:52 »
Ben bilgisayarımdan girişi yapamıyorum. Script in açık olması lazım yazıyor. Ne olduğunu da anlamıyorum. Evden işlerimi halledemiyorum. Yardımcı olur musunuz.

Çevrimdışı balweb

• Düzenleyici
  • Deneyimli Üye
Kullanıcı Girişi
« Yanıtla #2 : 12 Haziran 2008, 21:08:00 »
eokul not sisteminde sorun var açılmaması doğal ama script hatası vermesi  ??? bilemiyorum explorerdan olabilir,yada java yüklemen lazımdır. ;)