Gönderen Konu: Öğretim Yılı Açılış Konuşması (Öğrenci) -2  (Okunma sayısı 4094 defa)

Çevrimdışı E-Okul

• KURUCU
  • Deneyimli Üye

Sayın Okul Müdürüm,

Saygı Değer Öğretmenlerim,

Kıymetli veliler,

Ve Sevgili Arkadaşlarım,

Hepinizi saygı ile selamlıyor, 2003/2004 eğitim-öğretim yılının hepinize hayırlı olmasını diliyorum.

Bugün, bu programa, fen lisesi öğrencisi sıfatıyla katılıyorum. Sevgili arkadaşlarım, bu sıfatı hepinizin şiddetle arzuladığını biliyorum. Çünkü bu sıfat, her ilköğretim öğrencisinin hayallerini süsleyen güzelliklerin başında gelir. İşte bu hedefi vuracak oku, hırsla, sabırla bilediğiniz zaman yolunu ve hedefini şaşırmadan bir çok imtihan tahtasını delip geçecek güçtedir. Hırs ve arzu yanında, oku doğru hedefe göndermesini de bilmek gerek. Oku atarken kullanacağın yay, inancın; inancı kuvvetlendirecek olan da sana her türlü imkân ve fırsatı sağlayacak olan ebeveynlerin ve öğretmenlerin olmalıdır.

Siz sevgili arkadaşlar hedefe isabetli ok attırmada usta olan alanında söz sahibi, öğretmenlikte başarısını ispatlamış, ehil öğretmenlerin bulunduğu bir okuldasınız. Bu fırsatı iyi değerlendirin. Öğretmenlerinizin telkin ve tavsiyeleri oklarınızın hedefi bulmasını kolaylaştıracaktır, unutmayınız.

Okulumuzun rehberlik servisinden faydalanmayı da ihmal etmeyin. Rehberlik öğretmeninizle irtibat halinde olun ve kendinize iyi bir çalışma programı yaptırın. Planlı çalıştığınız takdirde başarı basamaklarını hızla çıkmakta olduğunuzu fark edeceksiniz. Bir yandan LGS’ye hazırlanırken sosyal faaliyetlerden geri durmayın. Kitap okumak, hayatınızın vazgeçemediğiniz ayrıcalığı olsun.

Kıymetli veliler,

Çocuklarınızı bu yarışta yalnız bırakmayın. Unutmayın ki bu uzun soluklu yarışta çocuklarınızın en çok ihtiyaç duyduğu şey, onlarla bir şeyleri devamlı paylaşmak ve onlara yalnız olmadıklarını hissettirmektir. Başarı üçgeninin bir köşesi öğrenci, bir köşesi veli, diğer köşesi ise öğretmendir. Bu üç köşe olmadan başarı üçgeni oluşmaz. Herkes üzerine düşenleri eksiksiz olarak yerine getirirse, ancak o zaman arzu edilen başarıya kavuşulabilir.

Sevgili öğrenci kardeşlerim,

İlköğretimden iyi bir liseye, oradan da iyi bir yüksek öğretim programına giden bu yolda size sabır ve başarılar dilerim.

Saygılarımla…

BİR MEZUN ÖĞRENCİ
EOkul.Gen.Tr

Çevrimdışı DJ

• Yeni Üye
  • *
Öğretim Yılı Açılış Konuşması (Öğrenci) -2
« Yanıtla #1 : 29 Mayıs 2008, 16:35:38 »
Çok beğendim :) Bunun yarısını aklımda tutarım

Edit: Büyük Harf Kullanımı
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2008, 17:38:14 Gönderen: K@Ç@K »