Gönderen Konu: Arkadaşlık Testi  (Okunma sayısı 1568 defa)

Çevrimdışı DeliBalta

  • Düzenleyici
  • Deneyimli Üye
  • ***
  • İleti: 104
Arkadaşlık Testi
« : 28 Mayıs 2008, 22:08:59 »

İşte size arkadaşlık hakkında düşünmeniz için iyi bir fırsat ; Aşağıda bu işe başlangıç olarak birkaç soru sıralanmıştır. Elinizden geldiği kadar içten ve samimi cevap vermenizi öneririm.

 

 

EVET         HAYIR                           

 

 (   )              (   )       1- Arkadaşlarınıza karşı beslediğiniz duygu, üstünlük veya kıskançlık değil de  bir saygı duygusu mudur?

 

 (   )              (   )       2- Arkadaşınızın başarısından memnunluk duyar mısınız?

 

 (   )              (   )       3- Her zaman arkadaşlarınızın tarafını tutar, onları başkalarının kötü söz ve hareketlerine karşı korur musunuz?

 

 (   )              (   )       4- Zor durumdaki arkadaşınızın yardımına kendi arzunuzla koşar ve gerektiği zaman onlara gerektiği kadar anlayış ve şefkat gösterir misiniz?

 

 (   )              (   )       5- Size söylenen sırları her zaman saklar mısınız?

 

 (   )              (   )       6- Kendi fikir ve inançlarınıza sadık kalmakla beraber arkadaşlarınızınkine de saygı gösterir misiniz?

 

 (   )              (   )       7- Bir şey yapmaya söz verdiğiniz zaman, bu sözü sonuna kadar tutar mısınız?

 

 (   )              (   )       8- Gereksiz yere hiddete kapılmamaya ve düşüncesizce sözler söylememeye çalışır mısınız? Böyle bir şey yaparsanız derhal samimi olarak özür diler misiniz?

 

 (   )              (   )       9- Arkadaşlarınıza karşı nazik hareketlerde bulunmayı düşünür müsünüz?      ( Yeni bir elbiseyi veya dersindeki bir başarıyı övmek gibi )

 

 (   )              (   )       10- Arkadaşlarınıza karşı, resmi olduğunuz kimselere davrandığınız gibi davranır mısınız?

 

 

                                                           Derslerinizde başarılar dilerim.