Gönderen Konu: İKS İlköğretim Kurumları Standartları Öğretmen-Öğrenci-Veli Giriş Adresleri  (Okunma sayısı 1379 defa)

Çevrimdışı E-Okul

• KURUCU
  • Deneyimli Üye

iks modülü nedir? iks öğretmen girişi adresi? iks öğrenci girişi adresi? iks veli girişi adresi? iks sistemi nedir? iks hakkında detaylı bilgiler bu sayfada!

IKS modülü nedirr? iks öğretmen girişi adresi? iks öğrenci girişi adresi? iks veli girişi adresi? iks sistemi nedir? iks hakkında detaylı bilgiler bu sayfada!

İlköğretim kurumları standartları daha öncekiyıllarda pilot sehirlerde uygulaması ve test aşaması gerçekleştirilmişti.İks tam olarak şöyle açıklayabiliriz.Nasıl ki öğretmenler öğrencilere not veriyorlarsa bu İks uygulaması ile ögrenci velileride Öğretmenler hakkında not verebilecekler.Öğretmenlere seminerler 16 mart tarihinde başlayan iks uygulaması bu yıl yani 2011 yılında sadece okul müdürlerine uygulanacak önümüzdeki yıllar ise tüm okul öğretmenlerine uygulacaktır.

Yeni başlatılan sistemin ismi İKS.. İKS İlköğretim Kurumları Standartlı olarak açılımını yapabiliriz. İKS’yle amaç okullardaki veli öğrenci ve öğretmenlerin kurumlarıyla ilgili doldurdukları anketlerle kurumun genel durumuna dair fikirler edinmek ve ileride İKS sayesinde okullardaki teftişi kaldırmayı planlıyor.

Tüm illerde uygulanmaya başlayan İKS’nin değerlendirmeleri yapılmaya başlandı ve veliler öğrenciler ve öğretmenler 31 Mayıs’a kadar İKS’de anketleri doldurmaya devam ediyorlar. Öğretmenlere okullarıyla ilgili toplam 34 soru yöneltiliyor ve bu sorularla okulun hangi alanda yeterli hangi alanda yetersiz olduğu ölçülüyor.

İKS Öğretmen Girişi İçin Tıklayın

İKS Öğrenci-Veli Girişi İçin Tıklayın
EOkul.Gen.Tr