Gönderen Konu: Kutlama Programı  (Okunma sayısı 3375 defa)

Çevrimdışı E-Okul

• KURUCU
  • Deneyimli Üye
Kutlama Programı
« : 17 Mayıs 2008, 23:41:54 »

………….. EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

"23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI"
                                                 KUTLAMA PROGRAMI

Sayın Kaymakamım, Sayın Garnizon Komutanım, Sayın Belediye Başkanım, Protokolün Değerli Üyeleri, Kıymetli Meslektaşlarım, Değerli Misafirler ve Sevgili Öğrenciler
"23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı "  kutlama törenine hoş geldiniz.
PROGRAMI ARZ EDİYORUM.
1-Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı
2-İlçe Kaymakamımız tarafından beraberinde Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı, öğrencilerin ve halkın bayramının kutlanması.
3-Günün anlam önemini belirten konuşma
4-Şiirlerin okunması
5-Kızılırmak ve Fatih İlköğretim Okulları öğrencilerinin ront gösterileri
6-İlköğretim okulları arasında düzenlenmiş olan resim, şiir ve kros yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi
7- Fatih İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekibinin gösterisi
 8-Resmi geçit töreninin yapılması
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sizleri Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve ebediyete intikal etmiş Türk büyükleri için bir dakikalık saygı duruşuna akabinde İstiklal Marşı’na davet ediyorum.

SAYGI DURUŞU-İSTİKLAL MARŞI

“Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.  M. Kemal ATATÜRK

1)   İlçe Kaymakamımız, Sayın Cengiz ÜNSAL, beraberinde Garnizon Komutanı Sayın Zafer DİNÇ, Belediye Başkanı Sayın Ahmet ÇELİK, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlayacaklardır. Arz ederim.

Ulusal egemenlik öyle bir ışıktır ki, onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar batar yok olur.”
  M. Kemal ATATÜRK

2) Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Gültekin ÖZCAN’ı kürsüye davet ediyorum.

" Bayrağın altında yürüyen yiğit,
                                        Bastığın toprağı tanıyor musun?
                                        Altında yatıyor binlerce şehit
                                        Onların sesini duyuyor musun?"

3)   Kızılırmak İlköğretim Okulu öğrencilerinden Duygu ÖZDEMİR, “23 NİSAN” adlı şiiri okuyacaktır.

ATATÜRK DİYOR Kİ: “Eşitliğin, hürriyetin, adaletin tek dayanağı milli hâkimiyettir.”

4)   Fatih İlköğretim Okulu öğrencilerinden Sultan DEMİREL, “23 NİSAN” adlı şiiri okuyacaktır.

"Gözleri hep ilerde, başları hep yukarı,
Nasıl çağlarsa dağda bütün heybetiyle su,
Koşuyor zaferlere doğru gençlik ordusu.
Gökte yanan Güneş’i koparıp tan yerinden,
Elimizde meşale gibi taşımaktayız.
Bütün varlığımızla şimdi biz ayaktayız."

5)   Fatih İlköğretim Okulu öğrencilerinin ront gösterisini seyredeceksiniz.

ATATÜRK DİYOR Kİ: "Gençler, siz almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık meziyetinin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli sembolü olacaksınız."

6) Kızılırmak İlköğretim Okulu, öğrencilerinden Merve ÇELİK, “23 NİSAN SÖYLEDİ” adlı şiiri okuyacaktır.                         

" Ey yükselen yeni nesil... İstikbal sizindir. Cumhuriyeti biz tesis ettik onu yükseltecek ve devam ettirecek sizsiniz."     
                                                                                       Mustafa Kemal ATATÜRK 

7) Fatih İlköğretim Okulu öğrencilerinden Hacı Mehmet KUTLU, “Bugünün Küçüğüyüm Yarının Büyüğü Olacağım” adlı şiiri okuyacaktır.

" Gönlümüz gamlı değil, kalbimiz küskün değil,
                                   Bu düğün yeryüzünde görülmüş düğün değil.
                                   Ey yüceler yücesi, dün değil, bu gün değil,
                                   Sen dünyalar durdukça bu milletin başısın."

8)Kızılırmak İlköğretim Okulu öğrencilerinin ront gösterisini seyredeceksiniz

"Aşık ol toprağa, güzel vatana
                                         Türk oğlusun, iyi sarıl ATA'na
                                         Toprağa su diye kanın katana
                                         Düşün borcunu tam veriyor musun?"

9) Sarıyahşi Lisesi öğrencilerinden  Solmaz BOZKURT,  “ 23 NİSAN ” adlı şiiri okuyacaktır.

" Bir Millet irfan ordusuna malik olmadıkça, muharebe meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin payidar neticeler vermesi ancak irfan ordusuyla kaimdir."
                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

10) İlköğretim okulları arasında düzenlenmiş olan resim, şiir ve kros yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin takdimi yapılacaktır.

İlköğretim okulları arasında düzenlenen resim yarışmasında 1. olan Kızılırmak İlköğretim Okulu 8/A sınıfı öğrencilerinde Rabia GÜÇLÜ,
   Şiir yarışmasında 1. olan Fatih İlköğretim Okulu 8/A öğrencilerinden Sultan DEMİREL,
   Erkekler kros yarışmasında 1. olan  Kızılırmak İlköğretim Okulu 8/A sınıfı öğrencilerinden Bayram ÖZKAYA,
   Kızlar kros yarışmasında 1.olan Kızılırmak İlköğretim Okulu  7/A sınıfı öğrencilerinden Rabia GÜÇLÜ, 
   ve ilimizde düzenlenen İlköğretim okulları arası voleybol turnuvasında 2. olan Fatih İlköğretim Okulu Voleybol Takımı Kaptanı Ebru ÖZDEMİR’e  hediyelerini vermek üzere İlçe Kaymakamımız Sayın Cengiz ÜNSAL’ı  kürsüye davet ediyorum.

İlköğretim okulları arsında düzenlenen resim yarışmasında 2. olan  Fatih İlköğretim Okulu 8/A sınıfı öğrencilerinden  Rukiye ÜNSAL,
   Şiir yarışmasında 2.olan  Kızılırmak İlköğretim Okulu 6/A sınıfı öğrencilerinden  Betül GÖKÇE,
   Erkekler kros yarışmasında 2. olan Kızılırmak İlköğretim Okulu 8/A sınıfı öğrencilerinden Tunç YILMAZ,
Kızlar kros yarışmasında 2. olan Fatih İlköğretim Okulu 8/B sınıfı öğrencilerinden Gülpembe ÇELİK’e,  hediyelerini vermek üzere  Garnizon Komutanı Sayın Zafer DİNÇ’i  kürsüye davet ediyorum.

İlköğretim okulları arasında düzenlenen  resim yarışmasında 3. olan Kızılırmak İlköğretim Okulu 6/A sınıfı öğrencilerinden Naciye ATAKLI,
   Şiir yarışmasında 3. olan  Fatih İlköğretim Okulu 5/A sınıfı öğrencilerinden  Keziban ÇELİK,
   Erkekler kros yarışmasında 3. olan Fatih İlköğretim Okulu 7/B sınıfı öğrencilerinden Ufuk ÖNGÜÇ,
Kızlar kros yarışmasında 3. olan  Kızılırmak İlköğretim Okulu  7/A sınıfı öğrencilerinden Sümeyra ÖZDEMİR’e hediyelerini vermek üzere Belediye Başkanı Sayın Ahmet ÇELİK’i kürsüye davet ediyorum.

"Korur serhatleri her Türk canıyla,
                                    Sulanmış bu toprak şehit kanıyla.
                                    Edirne’den Kars’a dört bir yanıyla,
                                    Anadolu, Türk’ün Vatanı'dır hey!"

11) Fatih İlköğretim Okulu Halk Oyunları ekibinin gösterisini seyredeceksiniz.

" Milli kültürün her çığırda açılarak yükselmesini, Türk Milletinin temel direği olarak kabul edeceğiz." 
                                                                                              Mustafa Kemal ATATÜRK

12) Programımız; Sarıyahşi Lisesi, Kızılırmak ve Fatih ilköğretim Okulları tarafından yapılacak resmi geçit töreni ile sona erecektir.

Programımız burada sona ermiştir.

ARZ EDERİM.

EOkul.Gen.Tr

Çevrimdışı ismail63

• Yeni Üye
  • *
Kutlama Programı
« Yanıtla #1 : 10 Ağustos 2008, 20:43:08 »
Admin Kardeş, 2004-2005 öğretim yılında hazırladığım kutlama programını görünce şaşırdım ve sevindim.  Çünkü doğrusu bu kutlama programını bu sitede bulacağımı hiç ummuyordum. Ama bunun yanında sevindim. O günleri tekrar hatırladım ayrıca hazırladığımız kutlama programının burada arkadaşların istifadesine sunulması da güzel.

Çevrimdışı E-Okul

• KURUCU
  • Deneyimli Üye
Kutlama Programı
« Yanıtla #2 : 15 Ağustos 2008, 01:26:27 »
Admin Kardeş, 2004-2005 öğretim yılında hazırladığım kutlama programını görünce şaşırdım ve sevindim.  Çünkü doğrusu bu kutlama programını bu sitede bulacağımı hiç ummuyordum. Ama bunun yanında sevindim. O günleri tekrar hatırladım ayrıca hazırladığımız kutlama programının burada arkadaşların istifadesine sunulması da güzel.

Nasıl gelmiş bilmiyorum ama arşivimde vardı :) paylaşalım dedim
EOkul.Gen.Tr