Gönderen Konu: Think.com proje yarışması  (Okunma sayısı 2745 defa)

Çevrimdışı E-Okul

  • KURUCU
  • Deneyimli Üye
  • *****
  • İleti: 644
Think.com proje yarışması
« : 30 Nisan 2008, 09:13:38 »

İlgi Yazı :

Milli Eğitim Bakanlığı ve Oracle Eğitim Vakfı işbirliği ile 28 ildeki ilköğretim okullarında Think.com eğitim portalı çalışmaları yürütülmektedir.Think.com eğitim portalında, öğrencilerimizin çalışmalarını teşvik etmek amacı ile bir proje yarışması düzenlenecektir.
Söz konusu yarışma; öğretmenlerimizin bilişim teknolojisi araçlarını kendi branşlarına entegre edebilmelerini ve öğrencilerimizin ilgili ve istekli oldukları konularda ortak projeler ortaya çıkarmalarını sağlamak amacıyla düzenlenecektir. Proje müfredata uygun olarak bir koordinatör öğretmen yönetiminde 4 (dört) öğrenciden oluşan proje grubu tarafından hazırlanacaktır.
Think.com proje yarışması onay kapsamında ki illerde ilköğretim birinci kademede 4-5. Sınıflar ile ilköğretim ikinci kademede 6-8. Sınıflar olmak üzere iki kategoride düzenlenecek ve her kategorinin birincisi ve ikincisi ayrı ayrı belirlenecektir.Yarışma sonunda, her kategoriden birinci olan proje ekibinin öğretmen ve öğrencilerine çeşitli ödüller verilecektir.Ödüller, Bakanlığımız www.meb.gov.tr adresindeki “Etkinlikler” başlığı altında ter almaktadır.
Yarışma ödülleri 23.06.2008 tarihinde Ankara’da düzenlenecek törenle sahiplerine verilecektir. Düzenlenecek törene; başarılı koordinatör öğretmenlerimizden bir kişi, projesi dereceye giren okulların müdürleri (dört okul müdürümüz) ; projelerin yönetici öğretmenleri(dört öğretmen) ve öğrencilerimiz (on altı öğrenci) katılacaklardır. Müdür ve öğretmenler il millî eğitim müdürlükleri tarafından yol dâhil üç gün görevlendirilecektir. Öğrencilerin yol, konaklama ve iaşe giderleri ile tören giderleri ve ödüller Oracle Eğitim Vakfı tarafından karşılanacaktır.
Söz konusu proje yarışmasına ilişkin uygulama esasları ile tüm ek’lere Bakanlığımız http://www.meb.gov.tr adresinde “Etkinlikler” bölümünden ulaşılmaktadır.
« Son Düzenleme: 30 Nisan 2008, 09:15:35 Gönderen: E-Okul »
EOkul.Gen.Tr