Gönderen Konu: DynED Eğitim Sistemi Neleri Kapsamaktadır?  (Okunma sayısı 2075 defa)

Çevrimdışı E-Okul

  • KURUCU
  • Deneyimli Üye
  • *****
  • İleti: 644
DynED Eğitim Sistemi Neleri Kapsamaktadır?
« : 28 Nisan 2008, 15:21:09 »

DynEd Eğitim Sistemi, Yetişkinler ve Çocuklar için ayrı ayrı eğitim programları (modüller) içermektedir.

Yetişkinler için olan DynEd serisi şu modülleri kapsamaktadır:

NEW DYNAMIC ENGLISH : Temel dil kavramlarını dinleme ve konuşma becerileri ile pekiştirerek veren, kullanıcıyı başlangıç seviyesinden alarak, fikir yürütme, özetleme ve tartışma seviyesinde bir dilbilgisi ve kelime bilgisi edindiren ana programdır. Başlangıçta dinleme ve konuşma becerileri vurgulanırken, daha ileri düzeylerde okuma ve yazma becerileri de geliştirilmektedir.

THE LOST SECRET: BBC tarafından hazırlanmış olan bu modül,  New Dynamic English modülünde öğrenilen kavramların farklı bir içerikle pekiştirilmesi ve kelime haznesinin geliştirilmesini sağlamaktadır. Ayrıca dilin, günlük yaşamda kullanımına ilişkin becerileri geliştirmektedir.

ADVANCED LISTENING:
İleri İngilizce düzeyindeki herkesi tatmin edebilecek değişik akademik konulardan oluşturulmuş bu modül, Stanford Üniversitesi'nin profesörleriyle canlı olarak ders sırasında kaydedilmiş, izleyiciyi ortama katan, birebir ilişki kuran, soru cevaplardan oluşan içeriğiyle dikkati sürekli uyaran bir programdır.

DYNAMIC BUSINESS ENGLISH:
Tanışma, tanıştırma, sözlü anlatım ve konuşma becerilerini iş dünyasında kullanma temeline oturtulmuş bir modüldür.

FUNCTIONING IN BUSINESS
: Dynamic Business English'in devamı niteliğindedir. Üst düzey iş İngilizcesi, toplantı teknikleri, telefon konuşmaları ve iş görüşmeleri üzerine yoğunlaşmış bir destek programdır. Dinleme, konuşma ve sunum teknikleri ile iş dünyasında kullanılan üst düzey kavramları öğretmektedir.
ENGLISH BY THE NUMBERS: Tüm sayısal kavramları en basitinden en karmaşığına (toplama çıkarmadan en karmaşık grafiklere) kadar öğreten modüldür.

CLEAR SPEECH WORKS:
Kullanıcının telaffuz ve aksanını en doğru vurgulamalarla anlaşılabilir kılmaya ve iletişim aksaklıklarını gidermeye yönelik bir modüldür..

TEST MOUNTAIN:
İleri düzey İngilizce bilenleri TOEFL ve TOEIC Proficiency sınavlarına hazırlayan sınav modülüdür.

Programın New Dynamic English, The Lost Secret, Advanced Listening, English by the Numbers, Clear Speech Works ve Test Mountain modüllerinden hem çocuklar hem yetişkinler faydalanabilmektedir.

Program içerisinde sadece çocuklara özel olan modüller ise şunlardır:

LET'S GO: Oxford University Press tarafından yayınlanan dünyanın en başaralı İngilizce Eğitim kitapları serisi, eğlenceli ve etkili tarzdaki anlatımıyla, sağlam bir İngilizce alt yapısı oluşturyor. Uzman eğitmenler tarafından hazırlanmış bu program, kelime haznesi ve dilbilgisinin yanı sıra doğru telaffuz becerilerini geliştiriyor.

ENGLISH FOR SUCCESS: English for Success, özellikle 11-16 yaş arası gençler için tasarlanmıştır. Öğrencileri, dersler özellikle, matemetik, fen ve tarih alanları üzerinde yoğunlaşarak İngilizce öğretmeyi hedefliyor. Bu modül daha çok, kelime haznesi, dil bilgisi, dinleme ve konuşma becerileri üzerine yoğunlaşıyor.

FIRSTHAND ACCESS: Ünlü Longman ders kitaplarından uyarlanmış bu program, başlangıç seviyesindeki gençleri interaktif bir yöntemle İngilizce iletişim kurmaya hazırlamak için geliştirilmiştir.

DYNAMIC CLASSICS: Bu destek programı, klasik edebiyatın seçkin hikayelerini kullanarak, kelime haznesinin ve temel dil bilgisinin yanı sıra okuma ve dinleme becerilerinin gelişmesine yöneliktir.
EOkul.Gen.Tr