Gönderen Konu: Outlok Mail Hesabı Kurulumu  (Okunma sayısı 2879 defa)

Çevrimdışı E-Okul

  • KURUCU
  • Deneyimli Üye
  • *****
  • İleti: 644
Outlok Mail Hesabı Kurulumu
« : 21 Mayıs 2008, 23:55:00 »

01 Outlook Express programını başlatınız. Açılan program ekranındaki "Tools" menüsüne tıklayıp, "Accounts"'a tıklayınız.

02 Accounts penceresinde bulunan Add düğmesine tıklayınız, açılan menüden "Mail..." seçeneğine tıklayınız.

03 Açılan pencere sizden yolladığınız e-postaları alan kişinin görmesi istediği ismi soruyor. Genelde ad soyad girilir. Görünmesini istediğiniz ismi yazdıktan sonra, Next düğmesine basınız.

04 Bu pencere size kullanacağınız e-posta adresini soruyor. Boş alana uygun e-posta adresini yazıp, Next düğmesine basınız.

05 Gelinen adımda, kurulum sihirbazı sizden POP3 ve SMTP ayarları nı girmenizi istemektedir. Her iki alanı da mail.alanadiniz.com şeklinde doldurup Next düğmesine tıklayınız.

06 Bu adımda kurulum sihirbazı sizden e-posta kullanıcı adınızı ve şifrenizi girmenizi istiyor.Gerekli bilgileri girip Next düğmesine tıklayınız.

07 Kurulumun bu aşaması bitmiştir, tebrikler. Finish düğmesine tıklayarak pencereyi kapatınız.

08 Internet Accounts penceresi karşınızda olmalı (eğer kapattıysanız 1. adımdaki şekilde tekrar açabilirsiniz). Bu pencereden eklediğiniz e-posta hesabına çift tıklayarak özellikler penceresinin (Properties) açılmasını sağlayınız.

09 Servers sekmesine tıklayınız ve en altta bulunan "My server requires authentication" seçeneğini seçiniz.

10 Ardından aktif hale gelen Settings düğmesine tıklayınız.

11 Hiçbir değişiklik yapmadan tekrar "OK" düğmesine tıklayınız. Ardından Apply düğmesine tıklayarak Properties penceresini ve en son Close düğmesine tıklayarak Internet Accounts penceresini kapatınız.
EOkul.Gen.Tr