Gönderen Konu: Eokul Nedir?  (Okunma sayısı 9397 defa)

Çevrimdışı E-Okul

  • KURUCU
  • Deneyimli Üye
  • *****
  • İleti: 644
Eokul Nedir?
« : 12 Nisan 2008, 22:17:54 »Devletten yapılan yazılı açıklamada ve daha sonra milli eğitim bakanımız sayın Bakan Hüseyin Çelik’in sözlü açıklamasında, e-okul uygulamasına resmi ve özel okulların yanı sıra okul öncesi eğitim kurumlarının ve özel ilköğretim okullarınında dahil olacağı bildirilmiştir.

Sayın Bakan Hüseyin Çelik, “eOkul Uygulaması” konusunda yayımladığı genelgede, “e-Dönüşüm Türkiye Projesi” kapsamında, bakanlığının merkez ve taşra teşkilatı birimlerinin birçok iş ve işlemlerini “web tabanlı” yazılımlarla elektronik ortamda gerçekleştirdiğini anımsattı.

“e-Okul uygulamasında” öğrencilere ait tüm bilgilerin elektronik ortamda tutulduğunu ve sistemde mükerrer öğrenci bulunmadığını ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

“Yapılacak merkezi sınavlarla ilgili iş ve işlemler e-okul üzerinden gerçekleştirilecek. Girilen bilgilere göre karne, diploma, takdir, teşekkür, başarı ve onur belgelerinin bazımı yapılıp ilgili çizelgelerin dökümü alınacak.”

Öğrenci devam-devamsızlık ve nakil işlemleri sistem üzerinden gerçekleştirilecek ve ayrıca resmi yazı ile öğrenci nakil isteme, gönderme belgesi ile öğrenci gelişim dosyası istenmeyecek. Ancak, internet erişimi olmayan okullar bu işlemlerini resmi yazıyla yapacaklar. Daha sonra en yakın internet erişimi olan okula giderek e-okul ile ilgili işlemlerini gerçekleştirecekler. Bu uygulamaya resmi ve özel okul öncesi eğitim kurumları ile özel ilköğretim kurumları da dahil edilecek. Kesinlikle sisteme başka sistemlerden veri aktarımı yapılmayacak.
EOkul.Gen.Tr

marangoz

  • Ziyaretçi
DERS LERİM
« Yanıtla #1 : 17 Haziran 2008, 13:49:30 »
ben sınıfı gecicem cünkü ben başarılı biriyim ve ben derslerimi cok seviyorum. herkes sen başarılısın diyor. ben başarılı biriyin ve ögretmenlerime karşı saygılıyım  herkes derslerini sevmelidir. başaeılı biri olsunlar  ben onlara inanıyorum   

Çevrimdışı şeker

  • Yeni Üye
  • *
  • İleti: 1
Eokul Nedir?
« Yanıtla #2 : 25 Temmuz 2008, 06:48:11 »
bene de sınıfı geçtim bu sene daha fazla çalışıcam ;